Ekologiczne maseczki kosmetyczne to te, w których znajdują się wyłącznie naturalne składniki, bez sztucznych dodatków chemicznych.

Domowe ekologiczne maseczki kosmetyczne

Jedną z najpopularniejszych jest domowa maseczk z płatków owsianych. Do jej wykonania wystarczy kilka łyżek płatków, łyżka miodu oraz odrobina mleka. Po wymieszaniu składników maseczkę nakłada się na twarz na 10 minut. Maseczka z płatków owsianych działa przeciwzapalnie i bakteriobójczo, nawilża i poprawia koloryt skóry.

Doskonałą propozycją jest także domowa maseczka z avocado. Do jej przygotowania potrzebna jest połówka tego owocu, łyżka jogurtu oraz łyżka miodu. Avocado należy rozgnieść widelcem tak, aby powstał krem, po czym wymieszać go z resztą składników. Avocado zawiera olej, który nawilża suchą skórę oraz potas, jaki nazywany bywa minerałem młodości.

Ciekawą propozycję stanowi także maseczka migdałowo-herbaciana, do przygotowania której potrzebne są olejek z drzewa herbacianego oraz migdałowy. Pierwszy z nich działa bakteriobójczo, ułatwiając usunięcie trądziku. Drugi natomiast łagodzi stany zapalne, poprawia koloryt i ukrwienie skóry.

To tylko trzy z wielu maseczek, jakie można przygotować samodzielnie w domu. Do wykonania takich kosmetyków potrzebne są zazwyczaj owoce, warzywa, zioła, olejki eteryczne oraz inne produkty, jakie często stosowane są w kuchni. Zaletą takich maseczek jest to, że można samodzielnie dobierać składniki, w zależności od swoich potrzeb. Najpierw trzeba jednak dowiedzieć się, jakie działanie mają poszczególne z nich.

Maseczki ekologiczne dostępne w sklepach

W drogeriach klienci mają zapewniony coraz większy wybór naturalnych maseczek kosmetycznych. W składzie poszczególnych kosmetyków można znaleźć głównie te same produkty, jakie wykorzystywane są do maseczek domowych. W trakcie produkcji wykorzystywane są jednak także inne składniki mające korzystny wpływ na cerę, które dla przeciętnego człowieka są znacznie trudniej dostępne. Wadą dostępnych w sklepach maseczek ekologicznych jest ich cena. Są to bowiem produkty droższe od zwykłych maseczek. Cena przewyższa także tą, jaką trzeba zapłacić za składniki do wielu domowych kosmetyków. Jednak w przypadku, kiedy pragnie się używać maseczki z olejkami naturalnymi, koszt zakupu składników może okazać się wyższy niż cena podobnej maseczki w sklepie. Wybierając gotowe kosmetyki ekologiczne zyskuje się także pewność tego, że korzysta się z produktów opracowanych przez ekspertów w dziedzinie dermatologii i kosmetologii. Są to specjaliści, którzy wiedzą, jakie składniki najlepiej sprawdzają się w przypadku konkretnych typów cery.

Zarówno gotowe maseczki ekologiczne, jak i te domowej produkcji stanowią bardzo dobrą alternatywę dla kosmetyków zawierających substancje chemiczne, dlatego warto zdecydować się na ich wypróbowanie.